G16-1/G16-2: Lagseier for begge gruppene!

BERGER KGB (Nesodden 1 7-3 Sparta Sarpsborg / Nesodden 2 11-0 Ungdomsakademiet G15/G14): Begge G16-lagene hadde sine første treningskamper lørdag ettermiddag, og det skulle bli en god start sportslig og resultatmessig.

Førstegruppen møtte Sparta Sarpsborg, et lag de tapte 4-5 for under Nordea Elitecup for noen måneder siden. Mens andregruppen møtte klubbens akademilag for G15/G14. I begge kampene viste lagene flott laginnsats og tok fortjent seier i begge kampene.

I kampen mot Sparta Sarpsborg ledet Nesodden 3-2 til pause, og andreomgangen 4-1, slik at sluttresultatet ble 7-3 for Nesodden i årets første treningskamp. På innbytterbenken var Simen, Hadi, Niklas W., Martin M. og Oscar. Dette var startoppstillingen:
[team1]

I kampen mot klubbens akademilag ledet Nesodden 4-0 til pause, og andreomgangen ble 7-0, slik at sluttresultatet ble 11-0 for Nesodden. På innbytterbenken var Martin J., Niklas H., Kristoffer og Johan. Dette var startoppstillingen:
[team2]

Se målene fra førsteomgangen til Nesodden mot akademilaget her (batteriet på kameraet klarte ikke mer):

Se målene fra begge omgangene til Nesodden mot Sparta Sparpsborg her:

Legg igjen en kommentar